Zapraszamy do współpracy
Zapraszamy do współpracy
ICS Polska. Od ponad 20 lat jesteśmy obecni na polskim rynku.

Systemy CCTV

System telewizji przemysłowej (CCTV) umożliwia rejestrację materiału wideo i podgląd z dowolnie wybranych miejsc na terenie obiektu. Jest skuteczny w przypadku kontroli tego, co dzieje się w miejscu instalacji, bieżącego podglądu w celu zapewnienia bezpieczeństwa i rejestracji zdarzeń w celu ich odtworzenia zapisu w razie potrzeby.

 

Skład Systemu:

  • Rejestratory – główną funkcją rejestratora jest zapis materiału wideo z kamer podłączonych w systemie. Także, możliwość podglądu, przeszukiwania nagrań z wykorzystaniem funkcji analityki obrazu. Najnowsze rozwiązania firmy Provision-ISR umożliwiają rozróżnianie pojazdów 2 i 4 kołowych, osób oraz rozpoznawanie osób poprzez funkcje wykrywanie twarzy.
  • Kamery – ich zadaniem jest przechwytywanie obrazu z obserwowanej sceny i przesyłanie strumienia danych i wideo do rejestratora. Szeroki wybór parametrów kamer i ich możliwości, pozwala na dopasowanie systemu CCTV do wymagań każdego obiektu.
  • Elementy peryferyjne – urządzenia, które umożliwiają poprawną pracę systemów CCTV. Należą do nich przełączniki sieciowe, pośredniczące w przesyłaniu strumieni danych i wideo, dyski twarde, odpowiednie okablowanie, ekrany podglądu
  • Akcesoria – szafy Rack, zasilacze lub uchwyty do kamer.

 

Rodzaje systemów:

Systemy CCTV dzielą się na 3 podstawowe grupy ze względu na wykorzystywaną technologię:

  • IP (Internet Protocol) – systemy IP, jako najnowszy obecnie standard oferują najwyższą jakość obrazu i ilość funkcji dodatkowych takich jak rozbudowane analityki obrazu, a także możliwość tworzenia bardzo rozległych instalacji z możliwością przesyłania obrazu i zasilania przez jeden kabel UTP dzięki technologii PoE (Power over Ethernet)
  • AHD (Analog High Definition) – systemy AHD obecne na rynku od wielu lat nadal mają szereg zalet do których należy brak opóźnień w transmisji sygnału wizyjnego oraz niższa cena doskonale wpisująca się w instalacje o ograniczonym budżecie
  • Systemy Hybrydowe – uzupełnieniem oferty są systemy hybrydowe, w których również specjalizuje się Provision-ISR. Dają one możliwość tworzenia systemów CCTV w oparciu o kamery zarówno IP jak i AHD ze wszystkimi zaletami obu tych technologii z zachowaniem atrakcyjnych cen instalacji.

 

Systemy telewizji przemysłowej czołowych producentów, jak Provision-ISR oraz Bosch oferują szeroki wybór rejestratorów i kamer o dużych możliwościach i wysokich parametrach. Dzięki zaawansowanym analitykom i algorytmom wbudowanym w kamery czy rejestratory, system CCTV może rozpoznawać i wykrywać ruch, wtargnięcie do chronionych stref, a także rozpoznawać tablice rejestracyjne w samochodach czy twarze osób przemieszczających się w danym obiekcie.

Zainteresowany? Zapraszamy!