Zapraszamy do współpracy
Zapraszamy do współpracy
ICS Polska. Od ponad 20 lat jesteśmy obecni na polskim rynku.

Systemy alarmowe

Systemy alarmowe są od lat najpopularniejszym rozwiązaniem w dziedzinie ochrony mienia w prywatnych domach i mieszkaniach a także przedsiębiorstwach i obiektach użyteczności publicznej. Oferowane przez nas systemy, gwarantują niezawodne i stabilne działanie oraz najwyższą wykrywalność intruzów.

 

Skład Systemu:

  • Centrala – centrala alarmowa jest kluczowym elementem systemu. Trafiają do niej informacje zbierane przez wszystkie czujniki alarmowe, gdzie następnie są przetwarzane i przygotowane do przesłania dalej przez moduły komunikacyjne. Centrala posiada określoną ilość wejść alarmowych możliwą do rozbudowania przez ekspandery.
  • Klawiatura (Manipulatory) – panel sterujący systemem umożliwiający uzbrajanie i rozbrajanie systemu oraz podgląd jego stanu. Panele mogą być analogowe lub dotykowe.
  • Czujniki alarmowe – czujnik Passive Infrared (PIR) wykrywający ruch, kontaktron wykrywający otwarcie drzwi lub okien, czujniki zbicia szkła, zalania czy dymu oraz bariery podczerwieni i mikrofalowe wykrywające przecięcie lub zaburzenie wiązki.
  • Syrena – występująca jako wewnętrzna lub zewnętrzna. Jej celem jest powiadomienie otoczenia i wystraszenie intruza
  • Akcesoria – obudowy systemu, zasilacze z podtrzymaniem bateryjnym, elementy montażowe, okablowanie.

 

Rodzaje systemów:

Systemy alarmowe dzielone są na trzy główne kategorie pod względem ich architektury:

  • Systemy Przewodowe – komunikacja między urządzeniami odbywa się drogą kablową. Są idealnym rozwiązaniem w powstających obiektach lub w miejscach gdzie pojawia się dużo zakłóceń (fabryka, hala montażowa).
  • Systemy Bezprzewodowe – komunikują się ze sobą za pośrednictwem fal radiowych. Są idealnym rozwiązaniem w budynkach wykończonych oraz takich, w których niemożliwe jest estetyczne ułożenie kabli pod tynkiem (obiekt sakralny lub zabytek)
  • Systemy Hybrydowe – systemy przewodowe, w których dodatkowe czujniki i kontaktrony drogą bezprzewodową komunikują się z resztą przewodowego systemu

 

W ofercie posiadamy centrale przewodowe Paradox i Bosch oraz bezprzewodowe marki Eldes, dzięki czemu możliwe jest pełne i niezawodne zabezpieczenie każdego rodzaju obiektu z uwzględnieniem wszystkich funkcjonalności szczególnie ważnych dla użytkownika. Nasze urządzenia są zgodne z normami PN-EN 50131-1 Grade 3 oraz Grade 2 i posiadają szereg certyfikatów.

Zainteresowany? Zapraszamy!