Zapraszamy do współpracy
Zapraszamy do współpracy
ICS Polska. Od ponad 20 lat jesteśmy obecni na polskim rynku.

Stacje benzynowe

Stacje benzynowe to szczególny rodzaj obiektów, gdzie inwestor musi zwrócić wyjątkową uwagę na odpowiednie środki zapewniające bezpieczeństwo pracowników oraz klientów, a także na ochronę mienia.

 

System zabezpieczeń na stacji benzynowej:

  • Ogranicza ryzyko kradzieży paliwa z dystrybutora
  • Utrudnia kradzieże towaru z budynku stacji
  • Wykrywa i zapobiega aktom wandalizmu
  • Skutecznie odstrasza przed napadem rabunkowym

 

W celu przeciwdziałania tym zagrożeniom, na każdej stacji benzynowej stosujemy rozwiązania takie jak:

  • System telewizji przemysłowej (CCTV)
  • System Sygnalizacji Pożaru (SSP)
  • System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN)

System monitoringu CCTV - jest nieodzownym system bezpieczeństwa na każdej stacji paliw. Pomaga on w odnalezieniu sprawcy kradzieży paliwa bądź innego wykroczenia np. napadu. Dobrze widoczne na stacji kamery mają również działanie odstraszające i zniechęcają potencjalnego sprawcę do dokonania przestępstwa. Obraz z kamer przez 24 godziny na dobę jest rejestrowany na twardych dyskach i w razie wystąpienia jakiegoś zdarzenia, można w szybki i łatwy sposób otworzyć nagranie.

 

System SSP - instalowany jest w celu detekcji pożaru występującego na terenie budynku stacji. System ma za zadanie ułatwić szybkie zlokalizowanie miejsca pożaru oraz pozwolić na bezpieczną ewakuację wszystkich osób znajdujących się na terenie stacji.

 

System alarmowy (SSWiN) – w godzinach pracy stacji pełni funkcję ochrony pracowników i klientów stacji przed napadem, a gdy stacja jest zamknięta, przed włamaniem. Dodatkowo system SSWiN wraz z systemem monitoringu odstrasza potencjalnych wandali. System powinien zostać podłączony do stacji monitorowania Agencji Ochrony, która w razie wystąpienia alarmu podejmie szybką i skuteczną interwencję.

Zainteresowany? Zapraszamy!