Zapraszamy do współpracy
Zapraszamy do współpracy
ICS Polska. Od ponad 20 lat jesteśmy obecni na polskim rynku.

Infrastruktura krytyczna

Obiekty wchodzące w skład infrastruktury krytycznej wymagają szczególnie wysokiego stopnia zabezpieczenia przez włamaniem czy sabotażem. W przypadku elektrowni, przepompowni gazu, lotnisk czy farm wiatrowych nie wystarczy wysoki płot, ponieważ nie stanowi żadnej przeszkody dla potencjalnego intruza.


Profesjonalny system zabezpieczeń obiektów infrastruktury krytycznej:

  • Podnosi bezpieczeństwo chronionego obiektu
  • Zapewnia szczelny system ochrony przed intruzami
  • Posiada najwyższą wykrywalność zdarzeń, zachowując wysoką odporność na fałszywe alarmy.
  • Daje możliwość szybkiej wideo weryfikacji naruszenia systemu
  • Ułatwia obsługę i konserwację obiektu przez automatyczne funkcje rozpoznawania tablic rejestracyjnych i sterowania bramą

W celu zabezpieczenia tego typu obiektów stosuje się:

  • Systemy perymetryczne

  • Systemy telewizji przemysłowej (CCTV)

 

System perymetryczny - służy do zabezpieczenia ogrodzenia na którym jest montowany i rozpoznaje wszelkie próby wspinania się, przecinania lub prób sabotażu. W momencie naruszenia ogrodzenia rejestrowane są charakterystyczne drgania, które po przeanalizowaniu i zakwalifikowaniu jako faktyczne naruszenie, powodują alarm informujący jednostkę monitorującą. Bardzo istotną funkcją systemu perymetrycznego jest również dokładna lokalizacja punktu, w którym nastąpiło naruszenie ogrodzenia, aby grupa interwencyjna mogła szybko dotrzeć do właściwego miejsca i schwytać intruza.

System telewizji przemysłowej jest uzupełnieniem systemu perymetrycznego i umożliwia ciągły podgląd oraz rejestrację wideo z obiektu. Rozbudowany o inteligentne analityki obrazu jest w stanie jeszcze lepiej wykrywać wszystkie próby wtargnięcia na obiekt przez niepowołane osoby dzięki funkcji rozpoznania zbliżenia się intruza do wyznaczonej strefy lub przekroczenia wirtualnej linii.

Zainteresowany? Zapraszamy!