Zapraszamy do współpracy
Zapraszamy do współpracy
ICS Polska. Od ponad 20 lat jesteśmy obecni na polskim rynku.

Dom

Dom jednorodzinny powinien być bezpiecznym miejscem dla wszystkich jego mieszkańców. Nowoczesne systemy zabezpieczeń istotnie wpływają na poziom tego bezpieczeństwa, oferując dodatkowo szereg możliwych funkcjonalności, które zwiększają wygodę domowników.

 

Systemy zabezpieczeń dla domu jednorodzinnego:

 

  • Zmniejszają ryzyko włamania oraz ograniczają ewentualne szkody.
  • Informują mieszkańców domu oraz agencje ochrony o niepożądanych zdarzeniach takich jak dym lub zalanie, oraz mogą zapobiegać skutkom tych zdarzeń, np. odcinając zawór wody.
  • W powiązaniu z automatyką domową, mogą symulować obecność mieszkańców w domu, sterować roletami, oświetleniem, bramą garażową lub systemem zraszaczy ogrodowych.
  • Umożliwiają rejestrację wideo oraz zdalny podgląd tego, co dzieje się na terenie posesji i w jej otoczeniu.

 

Do zabezpieczenia domu jednorodzinnego, w większości przypadków doskonale sprawdzają się systemy:

 

  • System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) tzw. system alarmowy
  • System telewizji przemysłowej (CCTV)
  • System wideodomofonowy

 

System SSWiN - umożliwia nadzór nad domem po jego opuszczeniu i uzbrojeniu alarmu. Czujniki otwarcia okien i drzwi oraz czujki ruchu w pomieszaniach, w powiązaniu z czujnikami zewnętrznymi, umożliwiają wykrycie intruza, nawet zanim zdąży zbliżyć się do domu. Systemy mogą zawierać dodatkowe czujniki zalania lub czujniki dymu, wysyłając informacje do domowników i do agencji ochrony. Nowoczesne systemy alarmowe nie tylko sygnalizują dźwiękowo próbę włamania, ale także powiadamiają jego mieszkańców, informując o dokładnej przyczynie i miejscu wystąpienia alarmu poprzez aplikację mobilną oraz przez transmisje sygnału do stacji monitorowania agencji ochrony. Informacja do stacji monitorowania zapewni krótki czas reakcji w razie próby włamania.

 

System CCTV - odpowiada za rejestrowanie materiału wideo oraz identyfikację osób przebywających na terenie posesji. Może on być wykorzystany jako uzupełnienie systemu alarmowego. W momencie wywołania alarmu możemy otrzymać obraz z kamery przypisanej do danej strefy. Materiał jest archiwizowany, dzięki czemu można zidentyfikować sprawcę danego zdarzenia.

 

System wideodomofonowy - umożliwia wizyjną weryfikację dzwoniącego, a możliwość  nagrywania obrazu z kamery i przekierowania rozmowy na telefon użytkownika, pozwoli na odebranie połączenia i rozmowę nawet gdy nikogo nie będzie w domu.

Zainteresowany? Zapraszamy!