Zapraszamy do współpracy
Zapraszamy do współpracy
ICS Polska. Od ponad 20 lat jesteśmy obecni na polskim rynku.

Funkcje automatyki budynku na centrali ELDES ESIM384

W poniższym artykule przedstawiam jak w prosty sposób skonfigurować centralę ESIM384, aby za jej pomocą sterować ogrzewaniem pomieszczenia.

Wprowadzenie

Główną zaletą central ELDES są rozbudowane możliwości komunikacyjne – centrale te nie tylko mogą powiadamiać klienta poprzez wiadomości SMS i aplikację o alarmach czy usterkach, ale mogą również, korzystając z tej samej karty SIM, wysyłać raporty do Stacji Monitoringu Agencji Ochrony. Jednakże warto również wiedzieć, że centrale te umożliwiają zrealizowanie wielu funkcji automatyki budynku, co oprócz wygody użytkownika daje również istotne oszczędności kosztów eksploatacji budynku, związanych choćby z ogrzewaniem. W poniższym artykule opiszę przykład prostej realizacji sterowania ogrzewaniem.

Jak wiemy, wszystkie bezprzewodowe urządzenia ELDES posiadają wbudowany czujnik temperatury. Wyobraźmy sobie, że mamy pomieszczenie w którym okno chronione jest przed włamaniem za pomocą bezprzewodowego kontaktronu EWD3. Chcielibyśmy skonfigurować system w taki sposób, aby w przypadku gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej 18°C załączał się grzejnik elektryczny i aby był on wyłączany gdy temperatura wzrośnie powyżej 20°C.

Utworzenie slotu pomiaru temperatury

Konfigurację systemu zaczynamy oczywiście od dodania do niego kontaktronu bezprzewodowego oraz skonfigurowania powiązanej z nim linii alarmowej. Kiedy już to zrobimy, przystępujemy do utworzenia punktu, czy też tzw. „slotu” pomiaru temperatury, aby to zrobić, musimy przejść w programie ELDES UTILITY do sekcji „Urządzenia Peryferyjne” i kliknąć „Pozostałe”

Po kliknięciu „Pozostałe” otworzy się nam okno dodatkowych ustawień urządzeń peryferyjnych, w oknie tym klikamy „Dodaj slot czujnika”

Zainteresowany? Zapraszamy!